“Nxitja e konflikteve të reja do të ishte fatale”, Daçiç: Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të veriut të Kosovës

Kryeparlamentari Ivica Daçiç deklaroi se Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të veriut të Kosovës.

Ai tha se të gjithë janë të vetëdijshëm se nxitja e konflikteve të reja do të ishte fatale.

“Ne kemi paralajmëruar hapur se çdo ndryshim i situatës në terren do të thotë që marrëveshjet e nënshkruara nuk janë më të vlefshme, Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të Veriut të Kosovës.
Është e qartë për të gjithë se çfarë do të thotë kjo. Të gjithë janë të vetëdijshëm se nxitja e konflikteve të reja do të ishte fatale”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *