NYT paralajmëroi se Biden po peshon idenë e tërheqjes nga gara/ Shtëpia e Bardhë: Pretendim i rremë

nyt paralajmeroi se biden po peshon idene e terheqjes nga gara shtepia e bardhe pretendim i rreme
nyt paralajmeroi se biden po peshon idene e terheqjes nga gara shtepia e bardhe pretendim i rreme

Shtëpia e Bardhë po kundërshton një raport të ri të New York Times që Joe Biden dyshohet se i tha një aleati kryesor se ai po e “peshon” nëse do të qëndrojë në garën presidenciale.

Të mërkurën, New York Times raportoi një burim anonim duke thënë për Biden: “Ai e di se nëse ka dy ngjarje të tjera si kjo, ne jemi në një vend tjetër”, duke iu referuar debatit presidencial të javës së kaluar në të cilin Biden ia doli keq.

Biden ka disa paraqitje publike të planifikuara për ditët në vijim, duke përfshirë një intervistë në ABC News dhe ngjarje të fushatës në Pensilvani dhe Wisconsin, raporton gazeta.

Në përgjigje, zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Andrew Bates reagoi në “X”.

“Ky pretendim është absolutisht i rremë. Nëse New York Times do të na kishte dhënë më shumë se 7 minuta për të komentuar, ne do t’i kishim thënë kështu”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts