OBSH aprovon vaksinën kineze për përdorim emergjent

18:11 07/05/2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka aprovuar vaksinën kineze Sinovac për përdorim emergjent.

Kjo është vaksina e parë e një vendi jo Perëndimor që merr aprovimin nga OBSH.

Deri më tani vaksinat e aprovuara nga OBSH janë Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson dhe Moderna.

Vaksina kineze tashmë përdoret në shumë vende të botës, përfshirë edhe Shqipërinë ku janë vaksinuar një pjesë e konsiderueshme e popullsisë me Sinovac.  /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *