Ofensivë diplomatike e Gjermanisë

23:46 01/05/2022

Bullgaria nën presion për heqjen e vetos

Gjermania ka rinisur një lobim intensiv për të stabilizuar Ballkanin Perëndimor me kërkesën për zhbllokimin e negociatave të BE-së me Tiranën e Shkupin dhe të vijimit të dialogut në nivel të lartë Kosovë-Serbi.

Kancelari Scholz ka biseduar me homologun bullgar Petkov ndërsa të mërkurën pret Vuçiçin dhe Kurtin në Berlin.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts