Ofertë stratosferike nga klubi ukrainas, trajneri italian mendon largimin nga skuadra e Serisë ARoberto De Zerbi duken gjithnjë e më larg skuadrës së Sasuolos.

de zerbi

Sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, Shahtjor Donjetsk i ka ofruar trajnerit të njohur italian një kontratë prej 3,3 milionë euro në sezon që shkojnë rreth 10 milionë euro për 3 vite kontratë.

Objektivi i skuadrës ukrainase është të luajë për titullin dhe të marrin pjesë në Champions me vazhdimësi dhe tekniku i skuadrës nga Rexhio-Emilia është duke reflektuar për atë që duhet të bëjë.

Sasuolo nuk dëshiron të privohet dhendërkohë për teknikun 41-vjeçar përveç Shahtjorit pas tij është vendosur dhe Fiorentina dhe Lioni.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.