OKB: 200 mijë persona janë larguar nga Ukraina

11:56 27/02/2022

Komisioneri i Lartë për Refugjatët në Kombet e Bashkuara ka thënë se më shumë se 200 mijë ukrainas janë arratisur nga vendi dhe janë strehuar në vendet fqinje.

“Numrat po përditësohen në vijim. Kemi për qëllim që të kemi një tjetër shifër gjatë ditës së sotme”, tha ai.

Ditën e djeshme Kombet e Bashkuara paralajmëruar që numri i refugjatëve si pasojë e konfliktit me Rusinë të shkojë në 4 milionë.

Ukrainasit kanë udhëtuar në drejtim të Polonisë, Hungarisë, Sllovakisë dhe Moldavisë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.