OKB konfirmon: Mbetemi dhe do të vijojmë të qëndrojmë në Afganistan

Organizata e Kombeve të Bashkuara do të vijojë të qëndrojnë në Afganistan pavarësisht tërheqjes së trupave amerikane apo afatit të evakumit deri më 31 gusht.

Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres thotë se organizata vijon të jetë prezente në Afganistan dhe do të qëndrojë ende.

Sipas  tij, qëllimi është të ofrohet siguri ëpr stafin dhe njerëzit afganë që kanë vuajtur shumë.

STATUSI NGA ANTONIO GUTERRES

OKB ka punuar për dhe me njerëzit e Afganistanit për dekada të tëra.

Ne mbetemi në vend dhe do të vazhdojmë të qëndrojmë dhe të bëjmë gjithçka që mundemi, si për sigurinë e stafit, ashtu edhe për të ofruar për njerëzit afganë që kanë vuajtur aq shumë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.