OKB, mbi 6300 të vdekur civilë që nga fillimi i luftës në Ukrainë

“Viktimat civile të luftës në Ukrainë deri më tani janë 6322, ndërsa të plagosurit 9634”, tha shefja e çështjeve politike të OKB-së Rosemary DiCarlo tha në Këshillin e Sigurimit.

Të dhënat, nga Zyra e Komisionerit të Lartë për të Drejtat e Njeriut, variojnë nga 24 shkurti deri më 18 tetor.

“Të paktën 397 fëmijë janë vrarë në luftë që nga 24 shkurti”, shtoi ajo, duke deklaruar se “numrat aktualë janë ndoshta dukshëm më të lartë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *