OKB: Pesë milionë njerëz janë larguar nga Ukraina që nga nisja e pushtimit rus

Më shumë se pesë milionë njerëz janë larguar nga Ukraina që nga fillimi i pushtimit rus.

Agjencia e OKB për refugjatët tha se 4, 796, 245 milionë ukrainas janë larguar nga vendi që nga nisja e sulmeve ruse më 24 shkurt.

Ndër të tjera Organizata Ndërkombëtare për Migracionin e OKB-së (IOM) pretendon se rreth 215,000 shtetas të vendeve të treta kanë ikur gjithashtu në vendet fqinje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.