OKB: Të paktën 516 civilë të vrarë në Ukrainë

16:54 09/03/2022

Zyra e OKB-së ka verifikuar se që nga fillimi i konfliktit në Ukrainë rezulton se 516 persona kanë humbur jetën, ndërsa 908 janë plagosur. Megjithatë, sipas OKB-së shifrat janë më të larta, por akoma nuk janë verifikuar.

Ky raport ka shënuar një rritje pasi ditën e djeshme u raportuan për 474 civilë të vrarë që nga nisja e agresionit rus në Ukrainë.

Shumica e viktimave humbën jetën si pasojë e bombardimeve dhe sulmeve ajrore./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com