Olainka me shokë “çmendin” anglezët, bëjnë veprimin e papritur para ndeshjes. Nuk e ndjekin as arbitrinDiçka e veçantë ka ndodhur pak para fillimit të ndeshjes mes Arsenalit dhe çekëve të Slavia Pragë, në sfidën e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Europës.

ARSENAL SLAVIA

Ashtu siç ndodh në të gjithë stadiumet angleze, 1 minutë para fillimit të ndeshjes, të gjitha skuadrat ulen në gjunjë, si shenjë simbolike kundër racizmit. Megjithatë kjo nuk është bërë edhe nga lojtarët e Slavias, të cilët ndryshe nga kundërshtarët e tyre, refuzuan të ulen në gjunjë, duke qëndruar kështu në këmbë.

Gjesti i Piter Olainkës me shokë ka marrë një vëmendje të madhe, teksa i kanë dhënë një pasqyrim të madh në Angli. Çekët nuk pranojnë të ulen në gjunjë, ndonëse kjo u bë edhe nga arbitri i ndeshjes.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.