Omicron po përhapet më shpejt se Delta/ Identifikohen mbi 37 mijë raste të reja dhe 124 viktima në 24 orë në Indi

Omicron si në shumë vende në botë ka goditur edhe Indinë. Mjekët janë shprehur se ky mutacion i ri ka nxitur rritjen e infektimeve edhe për shkak të transmetueshmërisë së lartë.

Ministria e Shëndetësisë në Indi bëri me dije se gjatë 24 orëve janë identifikuar 37, 379 raste të reja dhe 124 viktima.

India është vendi i dytë me numrin më të lartë të infektuarve pas SHBA-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.