Operacion mbarëkombëtar për trafikun e qenieve njerëzore, lëshohen 26 urdhërarreste, mes tyre edhe…

operacion mbarekombetar per trafikun e qenieve njerezore leshohen 26 urdherarreste mes tyre edhe
operacion mbarekombetar per trafikun e qenieve njerezore leshohen 26 urdherarreste mes tyre edhe

Drejtoria e Përgjithshme kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe emigrantëve të paligjshëm ka zhvilluar një operacion në të gjithë Shqipërinë.

Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetari Igli Çelmeta.

Mësohet se nga ky operacion janë rreth 26 urdhër arreste.

Dyshohet se të përfshirë janë edhe efektive policie.

Operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit kryesisht në pikat kufitare, por edhe në zonat ku kalojnë rrugën ndërqytetase.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts