Operacioni i evakuimit/ Biden: Jemi në kontakt të vazhdueshëm me talebanët, por nëse sulmojnë amerikanë do të përgjigjemi shpejt dhe fuqishëm

Presidenti i SHBA, Joe Biden e pranon publikisht se stafi i tij është në kontakt me talebanët pëgjatë gjithë procesit të evakuimit në aeroportin e Kabulit.

Biden ndërkohë paralajmëron talebanët duke zbuluar se SHBA ia ka bërë të qartë nëse sulmojnë ndonjë amerikan atëhere do të ketë një kundërpërgjigje të shpejtë dhe të fuqishme.

Ai thekson se zyrtarët amerikanë po tregohen vigjilentë dhe monitorues në SHBA në rast se ndodh ndonjë sulm terrorist.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *