“Operacioni kompleks”, Ukraina: Rreth 500 civilë të tjerë u evakuuan nga Mariupol

Ukraina ka deklaruar se pothuajse 500 civilë të tjerë janë evakuuar nga qyteti juglindor i Mariupolit, duke përfshirë disa qytetarë të bllokuar në fabrikën e çelikut Azovstal. 

Andriy Yermak, kreu i zyrës së presidentit ukrainas, e quajti evakuimin “një operacion kompleks” dhe tha se Ukraina do të vazhdojë të bëjë gjithçka për të “shpëtuar të gjithë civilët dhe ushtrinë”. 

Ai falënderoi në Telegram OKB-në për ndihmën e dhënë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts