Operohet Papa Francesku, do të qëndrojë 5 ditë i shtruar

08:59 05/07/2021

Papa Francesku i është nënshtruar një operacioni në spitalin Xhemeli të Romës.

Në një deklaratë të Vatikantit thuhet se ndërhyrja kirurgjikale në zorrën e trashë ishte e planifikuar më herët për 84-vjeçarin dhe se gjithçka shkoi mirë dhe nuk pati komplikacione.

Kjo është hera e parë që Papa Francesku shtrohet në spital që kuar ai u zgjodh në krye të selisë së shenjtë në 2013-ën.

Më herët, të dielën ai adresoi meshën në sheshin Shën Pjetër para qindra besimtarëve që ishin mbledhur.Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *