Opozita e firmosi, përfaqësuesit e PS në Komisionin për Shëndetësinë refuzojnë deklaratën për konfliktin e interesit

opozita e firmosi perfaqesuesit e ps ne komisionin per shendetesine refuzojne deklaraten per konfliktin e interesit
opozita e firmosi perfaqesuesit e ps ne komisionin per shendetesine refuzojne deklaraten per konfliktin e interesit

Po mbahet sot komisioni hetimor për “Shëndetësinë”.

Debate të shumta ka pasur në lidhje me firmosjen nga anëtarët e komisionit të deklaratës për konfliktin e interesit, pas akuzave nga opozita, sidomos deputetja Ina Zhupa, se Milva Ekonomi dhe Plarent Ndreca janë në këto kushte.

Ndërkohë pas hedhjes në votim, mazhoranca refuzoi futjen në rend dite të deklarimit të për konfliktin e interesit.

Anëtarët e grupit parlamentar të PD dhe opozitës pra PL kanë firmosur deklaratën për konfliktin e interesit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts