“Opsioni i vetëm i Ukrainës është të luftojë!”

opsioni i vetem i ukraines eshte te luftoje
opsioni i vetem i ukraines eshte te luftoje

14:33 18/04/2022

Armiku do të shkatërrojë kombin tonë, kemi vetëm një opsion: Të luftojmë”, tha kryebashkiaku i Lviv, Andriy Sadovyi këtë të hënë. Ai shtoi se ushtria e Ukrainës është “40 milionë”, duke iu referuar të gjithë popullsisë së këtij shteti.

Sadovyi tha gjithashtu se Ukraina tashmë po mbron gjithë botën, duke përshkruar një përplasje mes demokracive dhe totalitarizmit.

Më herët, ai akuzoi Rusinë për gjenocid kundër ukrainasve.

Nuk ka asgjë që i tremb”, tha Sadovyi në një deklaratë për mediat./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts