“Ora më e errët është ajo përpara agimit”- Basha mesazh për 18 dhjetorin: PD ka rrëzuar kultin e individit. Ditët më të mira i kemi përpara

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se PD ka rrëzuar kultin e individit duke u ndarë nga e shkuara, duke theksuar se në 18 dhjetor demokratët zgjedhin me qytetari të ardhmen.

L Basha 1.1

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale Basha thotë se demokratët do të bashkohen sërish për të zgjedhur të ardhmen.

MESAZHI

Ora më e errët është ajo pak përpara agimit. Kështu ishte 31 vite më parë, kur Partia Demokratike e Shqipërisë u themelua për të ndarë të ardhmen nga e shkuara, për të sjellë lirinë, për të rrëzuar kultin e individit dhe për ta ribashkuar Shqipërinë me Perëndimin. Kështu është sot. Prandaj ditët më të mira i kemi përpara. Demokratët do të bashkohen më #18Dhjetor për të zgjedhur sërisht të ardhmen, e me qytetari do ofrojnë modelin e ndryshimit që shqiptarët kërkojnë, për t’i dhënë fund tranzicionit.

 

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.