Organizatat reagojnë për dhunën ndaj gazetarëve në Kosovë: Thirrje pranisë ndërkombëtare në Kosovë, t’i japë përparësi mbrojtjes dhe mirëqenies së tyre

Zhvillimet aktuale politike në Kosovë kanë ndezur edhe një herë një atmosferë që pengon aftësinë e gazetarëve për të kryer përgjegjësitë e tyre me besueshmëri dhe pa pengesa. Rrjeti SafeJournalists, së bashku me Media Freedom Rapid Response (MFRR) shprehin shqetësimin e thellë për një seri sulmesh ndaj gazetarëve dhe personelit të mediave në komunat veriore […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts