Organizonte tubime kundër maskave, ndërron jetë nga COVID-i 30-vjeçari amerikan

Caleb Wallace, një 30-vjeçar nga Teksasi, i cili kishte themeluar organizatën “mbrojtësit e lirisë” ka ndërruar jetë nga COVID-19.

I riu, mblidhte njerëz dhe të gjithë bashkë tubonin për mos mbajtjen e vaksinave. Ai i cilësonte manifestimet e tij si ‘Tubimi i Lirisë”.
Ai gjithashtu kishte themeluar “San Angelo freedom defenders”, një grup që donte t’i jepte fund asaj që ai e quante “tirania e Covid-19”.

Pas tri javësh në kujdes intensiv, 30-vjeçari nuk ia doli.

Wallace la pas gruan e tij shtatzënë Jessica dhe tre fëmijë. Gruaja, e intervistuar nga mediat lokale, tha se ajo nuk ishte dakord me pikëpamjet e burrit të saj dhe se ajo mbante maskë për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga virusi. E njëjta gjë vlen edhe për vaksinat.

Gruaja ka garantuar që do të vaksinohet kundër Covid pas lindjes së fëmijës së saj dhe se edhe fëmijët e tjerë kanë marrë vaksinat e kërkuara për moshën e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com