Origjina e Covid-19, natyra apo njeriu?

08:50 29/05/2021

Kina hedh poshtë pretendimet se virusi doli nga laboratori, SHBA vazhdon hetimet

PikĂ«pyetjet nĂ«se Covid-19 doli nga laboratori i Wuhan vijojnĂ« ende.  Gazeta Wall Street Journal shkruan se Kina ka denoncuar pĂ«rpjekjet e SHBA pĂ«r tĂ« hetuar mĂ« tej nĂ«se koronavirusi vinte nga njĂ« laborator kinez.

Gjithmonë e më shumë prova tregojnë se pandemia vdekjeprurëse nuk ka kaluar nga lakuriqët e natës por përkundrazi ekzistojnë edhe fakte se ai mund të ketë qarkulluar nëpër laborator.

Gjithashtu tre shkencëtarë të Institutit të Virologjisë së Wuhan u sëmurën rëndë nga COVID-19 dhe u shtruan në spital në Nëntor 2019. Ky fakt shtoi thirrjet për hetime të thelluara mbi teorinë e rrjedhjes së virusit nga laboratori, ndonëse ajo u hodh poshtë gjatë hetimit të parë të një grupi ekspertësh të Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Por regjimi kinez po lufton ashpër kundër çdo prove. Të gjithë ata që flasin për teorinë e laboratorit janë etiketuar si racistë dhe konspiracionistë. Kështu ndodhi edhe me ish-presidentin e SHBA, Donald Trump, i cili tha verën e kaluat se virusi doli nga laboratori.

NdĂ«rkaq presidenti amerikan Joe Biden paralajmĂ«roi inteligjencĂ«n amerikane qĂ« tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« hetim mĂ« tĂ« detajuar tĂ« origjinĂ«s sĂ« virusit pĂ«r t’i dhĂ«nĂ« njĂ« pĂ«rgjigje tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ« dhe tĂ« qartĂ« publiku.

Klan News


TĂ« ngjashme Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.