Orkestroi sulmin në Banjskë, ministri Nenad Rashiq konfirmon urdhër-arrestin në Interpol për Milan Radoiçiqin

Orkestroi sulmin në Banjskë, ministri Nenad Rashiq konfirmon urdhër-arrestin në Interpol për Milan Radoiçiqin

Organizata ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, lëshoi urdhër-arrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq, në lidhje sulmin e armatosur në Banjskë – pjesa veriore e Kosovës. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Nenad Rashiq, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës. Ai tha se urdhri është lëshuar me ndërmjetësimin e misionit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts