OSBE: Miratimi i Ligjit të ri për mediat në Kosovë, cenon pavarësinë e Këshillimit të mediave

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar lidhur me miratimin në Kuvendin e Kosovës të Projektligjit për Këshillin e Pavarur të Mediave. OSBE shprehet e shqetësuar lidhur me miratimin e këtij Projektligji. “KPM-ja luan një rol kyç në kornizën rregullative të mediave të Kosovës. Aftësia e saj për të vepruar në mënyrë të pavarur dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts