Osmani: Deklarata e 2 korrikut 1990 shënoi kthesën tonë historike për liri dhe pavarësi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar 2 Korrikun, me ç’rast ka thënë se Deklarata Kushtetuese e vitit 1990, e shpallur nga 114 delegatët e Kuvendit të Kosovës shënoi kthesë historike për lirinë dhe pavarësinë e vendit. Osmani është shprehur se deklarata hapi rrugën për përmbushjen e ëndrrës shekullore për Republikën e Kosovës. “Deklarata Kushtetuese […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts