Osmani flet për të zhdukurit gjatë luftës: Vuçiç ende fle mbi varreza masive, Serbia duhet të hapë arkivat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Serbia ende vazhdon të bëjë shkelje flagrante të marrëveshjes së Brukselit dhe Ohrit. Osmani shtoi se Serbia madje vazhdon ta ripërsëritur krimin e saj duke e fshehur vendndodhjen e personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës. “I bëj thirrje gjithë komunitetit ndërkombëtar, aleatëve dhe miqve të Kosovës […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts