Osmani, Lajçakut: Disa dispozita të draft-statutit të Asociacionit mund të jenë sfiduese gjatë zbatimit në praktikë

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Europian, Miroslav Lajčák. Siç njofton Presidenca, në takim u diskutua për zhvillimet e fundit në procesin e dialogut me Serbinë ku Osmani ritheksoi përkushtimin e Kosovës si palë konstruktive në këtë proces. Ajo theksoi se marrëveshja e Brukselit e 27 shkurtit 2023 dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts