Pa drita, ujë dhe internet/ Nxirret në shitje shtëpia më e izoluar e Anglisë (FOTO)

Pa rrugë, energji elektrike dhe internet, vetëm ti dhe natyra.

Shtëpia më e izoluar në Angli ka dalë në shitje për rreth 1.5 milionë funte. Ajo është ndërtuar në vitin 1829 dhe është vendosur në një hapësirë prej 3.45 hektarë.

Shtëpia është e vendosur në një zonë malore, ku panelet diellore sigurojnë energji elektrike dhe uji ngrohet nga soba me dru. Kreu i agjencisë që ka nxjerrë në shitje shtëpinë, Mitchells Land Andreë Wright thotë se ka shumë interes për një pronë të tillë.

“Duket si një pronë e thjeshtë, sepse ndodhet në anën e një mali, por më besoni, është jashtëzakonisht e radhë. Ajo është ndërtuar në një hapësirë të madhe dhe interesi për të është shumë i madh.

Sipas raportimeve, blerësi do të duhet të presë deri në vitin 2027 për ta përdorur shtëpinë, pasi kontrata aktuale përcakton se ajo është një shtëpi argëtimi për të rinjtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.