Pa truproje dhe në mes të qytetarëve, presidenti i Austrisë udhëton me urban (FOTO)

Presidenti Austrisë, Alexandër Van nder Bellen është bërë protagonist së fundmi. Ai është fotografuar duke udhëtuar me autobus linje në mes të popullit të thjeshtë.

Van der Bellen shihet në këmbë dhe me maskë anti-COVID, duke respektuar kështu rregullat e pandemisë.

Ky është një gjest tejet pozitiv i Presidentit, i cili ndonëse ka mundësinë të udhëtojë me makinë dhe shoferë personalë, siç ndodh thuajse me çdo Kryetar Shtetit, ka zgjedhur të tregojë thjeshtësinë e tij, duke udhëtuar me transport publik, ashtu si dhe qytetarët.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.