Pacolli: Ambasadori rus në Beograd është plot urrejtje ndaj Kosovës dhe shqiptarëve, turp!

pacolli ambasadori rus ne beograd eshte plot urrejtje ndaj kosoves dhe shqiptareve turp
pacolli ambasadori rus ne beograd eshte plot urrejtje ndaj kosoves dhe shqiptareve turp

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli deklaroi se ambasadori i Rusisë në Serbi, Alexander Botsan Kharchenko është plot urrejtje dhe frustrim ndaj Kosovës dhe shqiptarëve.

Pacolli ka thënë se ai do të duhej të ishte i edukuar, i mençur, i urtë dhe të sillet sipas kodit diplomatik.

“Një diplomat nga një shtet i madh si Rusia, i cili pretendon se radhitet me shtetet e civilizuara dhe demokratike, duhet të jetë i edukuar, i mençur, i urtë dhe të sillet sipas kodit diplomatik. Ambasadori i Federatës Ruse në Beograd ka demonstruar që nuk posedon dhe nuk i përmbahet asnjërës. Dhe si i tillë ai është shumë arrogant, plot urrejtje dhe frustrim ndaj Kosovës dhe shqiptarëve, edhe pse ishte bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit Athisari që ka përshkruar Dokumentin përfundimtar për Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Statusin e Republikës se Kosovës. “Turp për ju Ambasador Kharchenko”, ka shkruar Pacolli.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts