Padia ndaj Veliajt, kreu i PD Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme
basha ne konference

Kryedemokrati Lulzim Basha është paraqitur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme GJKKO.

Kjo pasi kreu i PD, ka paditur për shpifje kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe juridiksioni i ka kaluar GJKKO.

Mësohet se edhe sot, Veliaj nuk është paraqitur në seancë.

Me kalimin e shqyrtimit të padisë penale për shpifje nga Gjykata e Tiranës në GJKKO, Basha ka refuzuar të pajtohet dhe gjyqi për kallzimin penal për shpifje ndaj Veliaj do të vijojë në 24 shtator.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.