“Paguajmë miliona dhe s’jemi të sigurtë”/ Misteri i vdekjes së 19-vjeçares në universitetin e Londrës, flasin miqtë e saj: Pashë një burrë t’i shkonte në dhomë, ajo po vraponte…

Studentët kanë treguar për tronditjen e tyre pasi një 19-vjeçare u gjet e vdekur në një rezidencë të universitetit te Londres.

Aleksandra Timofejeva, 19 vjeçe, një studente kriminalistike dhe psikologjie, e cila jeton në Shtëpinë e Arbrit, tha se shoqja e saj kishte shkuar në korridor pasi kishte dëgjuar një zhurmë dhe pa një burrë që kalonte, duke shkuar nga dhoma e saj. “Ata kaluan dhe ai filloi të ikte,” shtoi ajo.
“Ai u pa duke vrapuar rreth një blloku tjetër, ai ishte fshehur diku që nuk mund ta gjenin,” shtoi ajo. “Ishte shumë e frikshme, u zgjova dhe policia po më përplaste derën.

“Unë paguaj më shumë se 1000 £ në muaj … duhet të ketë më shumë siguri. Mund të isha unë”, tha ajo.
Leona Sigmund, 20 vjeç, një universitare e muzikës që e njihte adoleshentin që vdiq, tha: “Ajo është thjesht një studente normale universiteti. Kur dëgjova se ajo ishte vrarë, në fillim nuk e besova. Të gjithë janë tronditur. 

Ditën e djeshme disa kritikuan masat e sigurisë në bllokun ku ka rreth 180 banorë.

“Ka një ndjenjë të mungesës së sigurisë në ndërtesë. Unite mburremi për sigurinë 24/7, por nuk është kështu. Ekziston një ekip lokal sigurie në Londër për disa ndërtesa që mund t’i telefononi pas orarit të punës, por ju keni siguri vetëm në vend nga mesdita deri në 20:00 gjatë ditëve të javës. Nëse do të kishte siguri atje, kjo mund të mos kishte ndodhur.”

Dominique Hodgett, 19 vjeç, gjithashtu në të njëjtin kat, tha për The Sun: “Është e tmerrshme, kushdo me fob mund të futet në bllokun e banesave, ne nuk e dimë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë. Ne dëgjuam zhurmat e forta dhe goditjet, por nuk pati asnjë ulërimë, kështu që nuk e menduam shumë.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com