Pak para zgjedhjeve në PDK, Enver Hoxhaj dhe kryesia e partisë japin dorëheqje

Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqje nga kreu i Partisë Demokratike të Kosovës. Ky vendim vjen pak para zgjedhjeve që do të mbahen brenda PDK-së.

Hoxhaj pohoi se do të pushojë funksionin partiak, ai dhe Kryesia e partisë, deri në mbajtjen e Konventes më 3 korrik.

“Nga ky moment ne i pushojmë funksionet tona partiake deri në mbajtjen e Konventës, dhe i vetmi organ që do të jetë funksional është grupi punues i cili do të merret me organizimin e Konventes. Dorëheqja ime dhe e kryesisë është akt demokratik statutor dhe përçon shembullin e mirë të një partie serioze, e cila do të dal më e fortë pas zgjedhjeve të 3 korrikut”.”, -u shpreh Hoxhaj gjatë konferencës për medie.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *