Pakënaqësitë e zjarrfikësve për rritjen e lajmëruar të pagës, Rama e pranon: Nuk i përgjigjet kërkesës së tyre të drejtë, por…
Kryeministri Edi Rama ka dhene nje shpjegim per te gjithe zjarrfikesit te cilet kane shprehur pakenaqesi per rritjen e lajmeruar te pages se tyre. Rama tha se me buxhetin e ri, do te kete nje tjeter rishikim.

Edi Rama: Një rritje page për zjarrëfikësit, as nuk i përgjigjet në fakt kërkesës së bërë prej tyre me të drejtë e as i përgjigjet objektivit tonë se është një rritje për këtë tremujor ndërkohë me buxhetin e ri do ketë tjetër rritje sic do ketë dhe për mjekët infermierët dhe mësuesit.

Dua t’u them gjithë punonjësve zjarrëfikës jam absolutisht dakord me këtë shprehje pakënaqësie apo pasigurie ndoshta që nuk e kemi shpjeguar si duhet ky është vetëm hapi i parë në këtë fundviti për të filluar si për gjithë kategoritë e tjera për të cilët rritëm pagat, ndërkohë që menjëherë me buxhetin e ri si do parashikojmë një tjetër rritje për të vijuar të përballojmë inflacionin e luftës për pensionistët do ketë rritje për zjarrfiëksit, mjekët, infermierët e mësuesit.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *