Pamje dramatike nga Turqia, evakuohet termocentrali, momentet e operacionit mes tymit e flakëve gjigante

Një termocentral në provincën jugperëndimore Muğla të Turqisë u evakuua për shkak të një zjarri pyjor në zonë, raporton Anadolu Agency (AA).

Një zjarr ka arritur në perimetrin e Termocentralit Kemerköy në rrethin Türkevleri, ndërkohë që përpjekjet për të shuar zjarrin kanë hasur në pengesa nga erërat e forta në rajon.

I gjithë personeli është evakuuar nga termocentrali, ndërsa materialet e ndezshme dhe shpërthyese janë hequr gjithashtu.

Cisterna uji dhe kamionë zjarrfikës janë vendosur në termocentral në rast se zjarri përhapet më tej drejt ndërtesës kryesore.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *