Pamje nga lartësia, shpërthime dhe betejë “dhëmbë më dhëmbë”, luftimet në pyjet ukrainase pranë Kievit (VIDEO)

Luftime të ashpra janë duke u zhvilluar pranë Kievit, mes ushtrisë ukrainase dhe asaj ruse.

Zyrtarët ukrainas kanë publikuar pamje të fiksuara nga ajri, ku shihet se si luftimet zhvillohen në një zonë me bimësi të dendur. Në pamje, shihen shpërthime të mëdha, dhe shtëllunga tymi që shpërndahen me shpejtësi në ajër. Kujtojmë që sot është dita e 19-ë e pushtimit rus.

Deri më tani janë regjistruar mijëra viktima nga të dyja kampet, ndërsa duket se plani i rusëve është pushtimi i dy qyteteve kryesore, Kievit dhe Kharkivit, për t’u vendosur më pas në qytet e tjera të vendit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.