Pamje prekëse, fermeri turk rrethohet nga flakët, i lutet Zotit për ndihmë (VIDEO)

Disa rajone të Turqisë janë kapluar nga zjarre të shumta këtë korrik. Për shkak të shpejtësisë së përhapjes së flakëve janë djegur sipërfaqe të mëdha pyjore, kafshë, ndërtesa dhe automjete.

Qindra njerëz vijojnë të evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Sakaq, një video tronditëse është duke qarkulluar në rrjete sociale. Në të dëgjohet një fermer, teksa i lutet Zotit për t’i shpëtuar kafshët e tij të rrethuara nga flakët.

Autoritetet prej ditësh ndodhen në terren dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve, shkruajnë autoritetet. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *