Pamje prekëse/ Një muaj nga sulmi i Hamasit mbi Izrael, Jerusalemi ndriçohet nga 1400 qirinj dhe fotot e pengjeve projektohen në mure

Shënohet një muaj nga sulmi i Hamasit mbi Izrael.

Turmat u mblodhën në Murin Perëndimor në Qytetin e Vjetër të Jerusalemit mbrëmë për të kujtuar kur Hamasi filloi sulmin e tij ndaj Izraelit, duke vrarë 1,400 njerëz dhe duke marrë peng më shumë se 200.

Njerëzit ndezën 1400 qirinj dhe fytyrat e rreth 240 pengjeve që ende mbahen në Gaza, u projektuan mbi muret e qytetit.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts