Pamje të frikshme/ Shpërthim gjigand në magazinën në qendër të Stambollit (Foto)

Një zjarr gjigant ka nisur mesditën e sotme në një magazinë logjistike në Stamboll.

Stamboll
 

Shtëllungat e mëdha të tymit në qiell kanë frikësuar mjaft banorët, ndërkohë që Turqia është duke u përballur me një situatë të vështirë me zjarret në jug-perëndim të vendit.

Zjarri ra në lagjen Esenyurt, ndërsa për fat të mirë nuk ka njoftim për të vdekur.

Stambollll
 

Një numër i madh zjarrfikësesh ndodhen në zonë për të shuar flakët, të cilat kanë pushtuar një zonë të gjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.