Pamje të pazakonta, tornado në Milano

22:31 22/09/2023

Një tornado goditi këtë të premte Rho-në, komunën që ndodhet në provincën e Milanos. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, fenomeni natyror shkaktoi dëme materiale, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Megjithatë për disa minuta banorët përjetuan momente frike. Disa zona të Milanos e Lombardisë janë goditur nga moti i keq këtë të premte dhe autoritetet kanë paralajmëruar se ky mot do të vijojë edhe përgjatë së shtunës./tvklan.al


Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts