Pamje të rënda, goditet me thikë në qafë udhëheqësi i opozitës së Koresë së Jugut

pamje te renda goditet me thike ne qafe udheheqesi i opozites se korese se jugut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korenë e Jugut, teksa lideri i opozitës, Lee Jae-myung, është goditur me thikë në qafë gjatë një vizite në qytetin e Busan.

Lee, i cili humbi ngushtë zgjedhjet presidenciale të 2022, u transportua me helikopter në spital, ndërsa mjekët thanë se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

66-vjeçari që e sulmoi tha se kishte për qëllim të vriste zotin Lee, raportoi agjencia e lajmeve Yonhap, por motivi i sulmit është i paqartë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts