Pamjet nga droni, qindra shtëpi të shkatërruara dhe dëme të mëdha kolosale, ja çfarë la pas tornado e fuqishme në SHBA (VIDEO)

Tornadoja që ka goditur periferinë e Çikagos, ka lënë pasoja tepër të mëdha.

Sipas raportimeve të deritanishme, të paktën 100 shtëpi janë shkatërruar plotësisht, ndërsa mijëra pemë dhe shtylla elektrike kanë dalë nga vendi.

Si pasojë e tornados, e cila vërshoi me një shpejtësi deri në 225 km në orë janë dëmtuar dhjetëra persona, ku tetë prej tyre ndodhen në terapitë intensive.

Mediat kanë publikuar pamje nga dronët, ku shihet qartë dëmet që kanë shkaktuar erërat e forta.

Për më shumë ju ftojmë t’i ndiqni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *