Panamaja, në listën e zezë të parajsës tatimore të BE-së

Panamaja do të qëndrojë në një listë të parajsave tatimore “jo-bashkëpunuese” të BE-së, por tre mikro-shtete do të dalin në një vendim që do të merret javën e ardhshme.

Takimet e ministrave të financave më 5 tetor do të miratojnë listat pa diskutim, duke hequr Anguilla -n, Dominikën dhe Seychelles për sjellje të mirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *