Pandemia e COVID-19 në Britani, ulen me 6,8% rastet e reja gjatë javës së fundit

Rastet e infektimeve në Britani janë në ulje. Autoritetet shëndetësore raportojnë se në javën e fundit raste me COVID kanë pësuar një rënie me 6.8%.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orë janë identifikuar 88, 447 raste . Ndërkohë 56 pacientë kanë humbur jetën.

Më herët kryeministri britanik, Boris Johnson është shprehur se rezultatet në Britani tregojnë për një ulje të agresivitetit të koronavirusit, megjithatë u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen vigjilent ndaj virusit, për të mbrojtur shëndetin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts