Pandemia e COVID, regjistrohen 831 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se se në total numri i rasteve aktive është 831.

Sipas autoriteteve shëndetësore numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222,776, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,122 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 257 doza të vaksinës kundër COVID-19, raportoi Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.