“Pandemia ishte sfidë dhe për artin”/ Ekspozita në Tiranë “mbledh” veprat e 3200 artistëve nga e gjithë bota, Rama: Moment i rëndësishëm
Ditën e sotme, rreth 3200 artistë nga e gjithë bota kanë ekspozuar veprat e tyre në një ekspozitë në Tiranë.

edirama

I pranishëm në ceremoninë e zhvilluar në kryeministri, ishte dhe kreu i qeverisë Edi Rama.

Rama u shpreh se si çdo hapësirë tjetër pandemia ishte sfiduese edhe për artin duke shtuar se tashmë është koha që të rimarrë vëmendjen që i takon.

“Nuk dua të marr shumë kohë por thjesht dua të falënderoj ata që e bënë të mundur këtë ekspozitë. Të gjitha këto vepra vijnë nga të gjithë cepat e botës dhe është dashur një këmbëngulje e madhe për ti sjellë të gjithë bashkë në këtë rreth. Kjo ekspozitë duhet të marrë jetë si një varg pëshpërimash. I ftoj edhe të tjerë që ta vizitojnë këtë ekspozitë. Si për shumë hapësira  të tjera pandemia ka qenë shumë sfiduese dhe ky është një moment i rëndësishëm edhe për COD i cili tani sëfundmi ka filluar të marrë frymë lirisht.”, tha Rama.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.