Pandemia rriti rrezikun e korrupsionit në Itali

GjatĂ« pandemisĂ« Covid-19 rreziku i korrupsionit Ă«shtĂ« rritur ndjeshĂ«m nĂ« Itali, Ă«shtĂ« njĂ« nga aspektet e theksuara nga Komisioni i Bashkimit Evropian nĂ« raportin e tij pĂ«r vendin e Apenineve lidhur me shtetin e sĂ« drejtĂ«s.

“NĂ« veçanti, pasojat ekonomike nĂ« lidhje me koronavirusin kanĂ« rritur mundĂ«sinĂ« e krimeve nĂ« lidhje me korrupsionin, qĂ« synon depĂ«rtimin mĂ« thellĂ« nĂ« ekonominĂ« italiane”, shtohet nĂ« raport.

”Megjithëse janë prezantuar iniciativa për të luftuar këtë fenomen dhe bashkëpunimi midis institucioneve funksionon mirë, përpjekjet pengohen nga koha e tepërt e proceseve gjyqësore, veçanërisht në shkallën e apelimit”, theksonte raporti.//ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.