Panik jashtë ambasadës izraelite në Uashington, një person i vë flakën vetes

panik jashte ambasades izraelite ne uashington nje person i ve flaken vetes
panik jashte ambasades izraelite ne uashington nje person i ve flaken vetes

Një burrë i ka vënë flakën vetes jashtë ambasadës izraelite në veriperëndim të Uashingtonit, DC. Sipas mediave të huaja, ngjarja ka ndodhur pasditen e së dielës, thonë zyrtarët.

Ai “u neutralizua” nga anëtarët e divizionit të Shërbimit Sekret të SHBA-së, tha një oficer i informacionit publik për The Independent. Më pas, i lënduari u transportua në një spital lokal me lëndime të rrezikshme për jetën.

Ky incident duket të jetë rasti i dytë i tillë jashtë një ambasade izraelite në muajt e fundit. Një protestues i vuri flakën vetes jashtë konsullatës izraelite në Atlanta, Georgia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts