Papa Françesku bën deklaratën e fortë: Murgeshat dhe priftërinjtë shikojnë pornografi. Mëkat!

“Murgeshat dhe priftërinjtë shikojnë pornografi në internet”, kështu është shprehur Papa Françesku teksa fliste me studentët e teologjisë në Romë, shkruajnë mediat e huaja.

Në fjalën e tij, Papa theksoi se si laikët gra dhe burra  dhe ata që i shërbejnë Kishës bëjnë një mëkat kur shikojnë pornografi në internet.

“Është një mëkat që bëjnë shumë njerëz, shumë burra dhe shumë gra dhe gjithashtu priftërinj dhe murgesha. Është Djalli ai që e pengon . Dhe nuk po i referohem vetëm pornografisë që është vepër penale, siç është ajo që përfshin abuzimin e fëmijëve, e cila tashmë konsiderohet e degjeneruar. Por (po i referohem) pornografisë që konsiderohet disi ‘normale ‘”, tha Papa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts