Papa Françesku: Emigrantët janë viktimë e dhunës dhe arrogancës së njerëzve të pushtetshëm

Papa Françesku ka kthyer vëmendjen të situata e emigrantëve.

Ai është shprehur se emigrantët janë viktima të dhunës së njerëzve të pushtetshëm, dhe se janë të detyruar të përballen me shumë padrejtësi.

“Edhe sot shumë nga vëllezërit tanë dhe shumë nga motrat tona janë të detyruar të jetojnë të njëjtën padrejtësi dhe vuajtje. Shkaku gjithmonë mbetet arrogance dhe dhuna e të fuqishmëve”, ka thënë me tej ai.

Më herët Papa Françesku ka ngritur shqetësim situatën epidemiologjike , duke kërkuar që njerëzit të bëhen më bashkëpunues dhe të ndihmojnë njërit-tjetrit për të përballuar se bashku ngjarjet e vështira.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.